Koolitused

psühholoogi kursused

Motivatsioonikoolitus

Käsitleme sisemise ja välise motivatsiooni erinevust ning praktilisi tehnikaid, kuidas ennast ja teisi nii sisemiselt kui ka väliselt motiveerida. Õpetame ka viise, kuidas prokrastineerimist vältida, kuidas tarku eesmärke seada ning kuidas konstruktiivset tagasisidet anda ja vastu võtta.

Stressijuhtimise ja läbipõlemise ennetamise koolitus

Stress on miski, millega kõik aeg-ajalt kokku puutuvad ning mis võib tugevalt mõjutada igaühe toimetulekut, heaolu ning motiveeritust. Teadmised ja oskused stressi ennetamise, märkamise ja sellega toime tulemise kohta aitavad elukvaliteeti tõsta, oma eesmärkide poole tulusamalt püüelda ning ennast hästi tunda.

Psühholoogilise vastupidavuse webinar

Psühholoogiline vastupidavus ehk teisisõnu säilenõtkus on isikuomaduste ja oskuste komplekt, mis aitab kohaneda ja toime tulla keeruliste ja stressirohkete olukordadega. Koolituse käigus käsitleme, kuidas stress emotsionaalsel, füüsilisel ja vaimsel tasandil avaldub, kuidas leida ressursse psühholoogilise vastupidavuse turgutamiseks ning tutvume ka praktiliste stressileevenduste tehnikatega.

Suhtlemiskoolitus

Tegeleme edukaks suhtlemiseks vajaminevate oskuste, näiteks kuulamise, peegeldamise, toetamise ja tagasisidestamise arendamisega.  Testime enda suhtlejatüüpi, et selgitada välja aspektid, kuhu sekkuda ja mida edasi arendada. Käsitleme ka konflikti olemust ja selles navigeerimist. Kuna töö iseloom ja keskkond esitavad töötajatele erinevaid nõudmisi suhtlemisoskustes ja eneseväljenduses, saame koolituskava koostada just Teie soovidele ja vajadustele vastavalt.

Enesekehtestamise koolitus

Enesekehtestamisoskused on vajalikud nii töö- kui ka eraelus. Koolituse käigus tutvustame erinevaid võtteid, kuidas ennast kehtestada ning oma soove ja arvamust avaldada nii, et suhtluspartneriga säiliks edaspidi hea läbikäimine.  Lisaks tegeleme ennastkehtestava sõnumi koostamise oskuse arendamisega, et end suhtlusolukordades kindlamalt tunda. Arutlusele tulevad ka tagasiside jagamine ja vastuvõtmine ning konfliktisituatsioonid.

Emotsioonide regulatsiooni koolitus

Oskus oma emotsioonidega edukalt toime tulla on oluline igas elu valdkonnas. Koolitusel õpetame, millised on erinevad emotsioonide regulatsiooni strateegiad ning kuidas neid negatiivsete emotsioonide vähendamiseks ja positiivsete emotsioonide võimendamiseks kasutada.

Küsi personaalset pakkumist!

Rahulolevad kliendid

Jaga seda postitust:

Kuidas ennast puhkusel päriselt välja puhata?

Miks tunneme end pärast puhkust veel väsinumalt? Kliiniline psühholoog selgitab, miks puhkus ei taasta ja kuidas muuta see tõeliselt kosutavaks. Loe, millised kogemused toetavad vaimset taastumist ning kuidas neid oma puhkusesse tuua.

Loe edasi »

Isiklikud tugevused – meie kõigi supervõimed

“Mis on sinu tugevused?” on küsimus, mida võime kuulda nii mõnelgi tööintervjuul. Kuigi pealtnäha võib olla tegu formaalse küsimusega, mida esitatakse rohkem moe pärast, on selle taga sellegipoolest oluline mõte ja ressurss.

Loe edasi »

Kuidas digiväsimusega toime tulla?

Digiväsimus on miski, millega oleme arvatavasti kõik ühel või teisel hetkel tihedalt kokku puutunud ja tundnud, et oleme nutiseadmete kasutamisest ja videokõnedes istumisest kurnatud. Kuidas sellise seisundiga aga paremini toime tulla?

Loe edasi »

Kuidas ennast motiveerida?

Motivatsiooni kadumine või puudumine võib olla frustreeriv ja väsitav kogemus. Selle hoidmine keerulistel aegadel võib tunduda suisa saavutamatu eesmärk. Siiski on see võimalik.

Loe edasi »

Kuidas töötajana tööst haaratust suurendada?

Tööst haaratus mängib olulist rolli selles, et töötaja oleks motiveeritud ja pühendunud. Pea keegi meist ei suuda olla püsivalt motiveeritud – kuid kui tunda võimalusi, kuidas iseenda tööst haaratust suurendada, on lihtsam ennetada ja leevendada olukordi, kus tööle minemine ei tundu nii tähenduslik ja kaasahaarav. Just sellega aitamegi käesolevas artiklis lähemalt tegeleda.

Loe edasi »

Tööst haaratuse suurendamine organisatsioonis

Kõrge tööst haaratusega inimese jaoks seostuvad oma töökoha ja igapäevase tegutsemisega sellised märksõnad nagu pühendumus, entusiasm, süvenemine ja energia. Kuid mida tööst haaratus õigupoolest tähendab ja kuidas seda nähtust oma organisatsioonis kultiveerida?

Loe edasi »

5 praktilist lõõgastustehnikat

Me kõik oleme vahel stressis ja pinges – mõnikord ka ise sellest endale aru andmata. Tähelepanuta jäänud pingetunne võib märkamatult kuhjuda ja viia läbipõlemiseni. Üks hea viis seda ennetada on aegsasti lõõgastumistehnikaid õppida ja neid regulaarselt praktiseerida. Annamegi mõnest sellisest võttest siinses artiklis ülevaate.

Loe edasi »

Väärtused: töökollektiivi edu alustalad

Ausus, õiglus, õnn, koostöö, areng… Need on vaid mõned paljudest märksõnadest, mis seostuvad väärtuste mõistega. Just väärtused on need mõjurid, mis suuresti meie käitumist ja püüdlusi suunavad – vahel ei pruugi me seda endale aga isegi teadvustada. Mida väärtused endast siiski kujutavad ja kuidas neid enda kasuks tööle panna? Miks on need olulised töökollektiivi seisukohalt? Uurime seda teemat käesolevas artiklis veidi lähemalt.

Loe edasi »

Läbipõlemine – kuidas ära tunda läbipõlenud töötajat?

“Ma olen ületöötanud, ülekoormatud ja iga päevaga järjest enam masendunud. Olen kaotanud igasuguse motivatsiooni tööd teha! Vahel mõtlen, et võiks kõigele käega lüüa ja ameti lihtsalt maha panna.” Suure tõenäosusega oled sarnaseid mõtteid kuulnud mõne oma sõbra, töötaja või kolleegi suust. Võib-olla oled kunagi ka ise end mõnelt sääraselt väljaütlemiselt tabanud. See tähendab, et oled arvatavasti läbipõlemise teemaga juba ennegi kokku puutunud.

Loe edasi »

Probleemilahendus kui stressi leevenduse tehnika

Hetkel maailmas toimuv on nii mõnelegi meist toonud kaasa uudseid probleemolukordi ja pannud situatsioonidesse, milles ei oleks end eal suutnud ette kujutada. Kuigi inimeste probleemid võivad oma sisult ja vormilt suuresti erineda, järgib probleemide lahenduskäik tavaliselt üldist ja kindlat seaduspära. Probleemile esimese mõttesse tuleva- või kõige lihtsamini rakendatava lahenduse valik võib olla ahvatlev, kuid mille mõju võib osutuda ajutiseks või salakavalalt probleemi hoopis süvendavaks. Artikli lõpust leiad ka probleemilahenduse töölehe. 

Loe edasi »

Kuidas saab tööandja maandada töötajate vaimse tervise probleeme ning tagada töötajate heaolu?

Sotsiaalministeerium avaldas 2019. aasta augustikuus “Töökeskkonna vaimse tervise analüüsi”. Analüüsi üheks oluliseks eesmärgiks oli toetada tööandjaid töötajate vaimsete häirete ennetamisel ja töökeskkonnas esinevate psühhosotsiaalsete riskide maandamisel. Siin blogipostituses teen analüüsist kokkuvõtte eelnimetatud eesmärkide valguses ning leian vastused järgmistele olulistele küsimustele: Miks on oluline töötajate vaimse tervise eest hoolt kanda? Mida saab tööandja selleks ära teha? Kuidas suurendada töötajate heaolu?

Loe edasi »

Kliinilise psühholoogi vastuvõtt

Stressikoolitus

Motivatsioonikoolitus

Suhtluskoolitus

Enesekehtestamise koolitus

Säilenõtkuse koolitus

Emotsioonide regulatsiooni koolitus

Scroll to Top